Rady


Renovované inkoustové kazety HP 301

V případě, že po výměně inkoustové kazety za renovovanou kazetu tiskárna hlásí "Byla odhalena použitá nebo padělaná kazeta" potvrďte u této hlášky NE. Na následujícím okně potvrďte ANO a renovovaná kazeta bude tiskárnou přijata.

Čištění

Kancelářská technika vyžaduje stejnou péči jako jakákoliv jiná technika. Prašné prostředí, nekvalitní papír atd, jsou nejčastější příčinou snížené životnosti vaší tiskárny nebo kopírky. Proto doporučujeme při výměně každé 4-5 kazety nechat si tiskárnu nebo kopírku prohlédnout technikem případně vyčistit. Tuto službu nabízíme také.

Papír

Při používání příliš silného papíru dochází k nadměrnému namáhaní podávacích mechanizmů. Z dlouhodobého hlediska toto má vliv na snížení životnosti daného zařízení.Dalším problémem může být u papíru s vysokou gramáží jeho nedostatečné prohřátí a tím špatné zapečení toneru. Příliš tenký papír se často zasekává uvnitř podávacího mechanizmu a při vyjímaní vzniká nečistota, která zanáší mechanické prvky. Doporučujeme používat papír 80 - 100 g/m2.

Nastavení techniky

Většina moderních tiskáren a kopírek umožňuje regulaci tisku. Je výhodné požívat tzv. ekonomický mód, který výrazně snižuje množství použitého toneru, u kopírek je to nejčastěji mód "autoexposure". Více informací najdete v manuálu dodávaném výrobcem.

Vlhkost vzduchu

Vlhkost vzduchu má velký význam pro udržení vaší kancelářské techniky v bezproblémovém provozu. Doporučujeme umístění tiskárny nebo kopírky v místnosti se stabilní vlhkostí vzduchu.

Změna rozložení toneru v kazetě

Je-li v kazetě malé množství toneru, objeví se na tištěné stránce světlé plochy. Změnou rozložení toneru v kazetě lze přechodně zvýšit kvalitu tisku, což umožní dokončit aktuální tiskovou úlohu před výměnou tiskového zásobníku.

 

 

1. Otevřete dvířka tiskového zásobníku a zásobník vyjměte z tiskárny.
2. Aby se změnilo rozložení toneru v tiskovém zásobníku, jemně zatřepejte tiskovým zásobníkem ze strany na stranu.
3. Vložte tiskový zásobník zpět do tiskárny a zavřete dvířka tiskového zásobníku.

Odstranění tonerových skvrn z oděvu.

Pokud se toner dostane na oděv, utřete jej suchým hadříkem a vyperte oděv ve studené vodě. Horká voda trvale zapustí toner do látky.