Ekologie

Ročně se ve světě spotřebuje cca 30 mil. tonerových kazet. Pokud by se všechny vyhodily na jedno místo jistě si ani nedovedete představit, že by zabrali plochu fotbalového hřiště do výše 19. patra.

Ve Spojených státech se vrátí zpět do oběhu cca 60% kazet. V některých státech dokonce platí zákony, že státní správa dává přednost renovovaným kazetám před originálními. Ochrana životního prostředí, více pracovních příležitostí (více malých firem zaměstná více lidí než jedna velká firma), ochrana neobnovitelných zdrojů surovin... Proto také státní instituce nesmějí nakupovat laserové tiskárny Lexmark® Optra STM, ve kterých s používají jednorázové kazety.

U nás v Evropě se zrenovuje cca 40% všech kazet. Situace se však zlepšuje. Zákazníci zjišťují, že se stále modernější technikou není problém renovované kazety produkovat v opravdu stejné kvalitě jako OEM.

Renovace je přínosem pro snižování zátěže životního prostředí a ke snižování produkce odpadů.


Renovace tonerů:


Renovovaná tonerová kazeta je alternativou k drahým originálním tonerovým cartridgím. Její renovace je výrobní proces, který umožňuje znovupoužití vybraných dílů kazety. Pro konečného uživatele je renovovaná kazeta cestou ke snižování provozních nákladů na tisk laserových tiskáren, protože přináší úsporu až 50% v porovnání s cenou originálních tonerových kazet, přičemž kvalitou tisku se jim vyrovná.

Při renovaci je tonerová kazeta rozložena na jednotlivé části a vyčištěna, vymění se opotřebované součástky, doplní toner, vše se složí opět dohromady a na závěr kazeta projde funkčním testem kvality.

Inkoustové kazety nejdříve procházejí elektronickým testem, následně se vyčistí, doplní inkoust odpovídající kvality a množství a následuje funkční test kvality.

Kvalitní renovovaná cartridge by měla vytisknout stejné množství stran jako originál.